Copyright SharpBrows Ltd.

Microblading ei ole aga kulmude näkku tätoveerimine. See on midagi päris palju peenemat, tunduvalt läbimõeldum, professionaalsem ja väga palju tervislikum lähenemine, mis aitab võimendada kulmude loomulikku ilu ja tugevusi ning süstida nende omanikusse suure doosi enesekindlust.
 

Mis see microblading siis täpselt on?

Microblading on kliendi isikupära, kulmudisaini eesmärke ja olemasolevaid kulme arvesse võttev kulmudisaini tehnoloogia, mille käigus lisatakse naha pindmistesse kihtidesse väga vähesel määral looduslikku värvi. Kas see on tätoveerimine? Ei, kindlasti mitte ei ole microblading kulmude püsiv tätoveerimine (nii, nagu seda tehti vanasti ja nii, nagu osad vanakooli iluteenuste osutajad seda ikka veel teevad). Sama hästi võiks küsida, kas henna-tätoveeringute tegemine on tätoveerimine. Me kõik teame, et see on hoopis midagi muud.

Kõik microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisainid on loomulikult püsivamad kui lihtsalt kulmude värvimine, kuid seda ei ole võimalik võrrelda tätoveerimisega, sest umbes kahe aasta jooksul lahustub microblading protsessi käigus kasutatav värv täielikult ja täiuslikult inimese kehas ning seda ei ole enam nahal näha. Ilmselt selletõttu nimetataksegi vahel microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisaini looduslikuks tätoveerimiseks ja pealispindmiseks tätoveerimiseks.


Kui kaua microblading tehnoloogia abil loodud kulmudisain siis ikkagi kestab?

Nii, nagu paljude teiste kulmudisaini ja -meigi lähenemiste puhul, sõltub ka microblading tehnoloogiaga loodud tulemuse kestus sellest, kuidas kulme hooldada Kuna viimasel ajal on ka selles valdkonnas toimunud väga kiire areng, võib seda heas mõttes võrrelda uudsete ravimitega, mis asendavad paljusid vanu. Nende toimet on veel raske uurida, sest need on niivõrd uued. Päris kindel on aga see, et poolteist aastat kuni kaks aastat peab korrektse microblading sessiooni käigus loodud kulmudisain vastu küll.

 

Hüva, aga microblading tähendab seda, et tulemust tuleb sagedasti uuendada?

See sõltub sellest, mida pidada sagedaseks. Mõne inimese jaoks on ka jõulud sagedased. Alles need olid mõned kuud tagasi ja nüüd ongi nendeni jäänud jälle ainult pool aastat. Sarnane on olukord ka microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisaini puhul. Kuna praeguseks hetkeks on see tehnoloogia nii kõrgel tasemel, püsivad tulemused edukalt aasta ja alles siis tasub neid uuendada. Edaspidi, saavutamaks pidevalt värsket tulemust, tasub iga poole aasta tagant käia laskmas tulemust üle vaadata ja vajadusel pisut värskendada. Sisuliselt ei erine see suurel määral näiteks hambaarsti juures käimisest, ainult protseduur ise on paljude sõnul märksa meeldivam ja valutum.

 

Valutum?! Kas see siis polegi valus? Ikkagi tätoveerimine!

Kui sa oled oma elus üle elanud mõne henna-tätoveeringu tegemise (rääkimata loomulikult päris tätoveeringutest - ja siinkohal me tõesti ei räägigi päris tätoveeringutest), siis läbid sa selle protsessi täiesti valutult. Mistahes ebamugavustunde vältimiseks kasutatakse nahal küll looduslikku tuimestavat kreemi, kuid isegi ilma selleta on protsess praktiliselt valutu. Mitmed kliendid on öelnud, et näiteks kulmude kitkumine niiditehnikaga on tekitanud neile rohkem valu ja ebamugavust kui microblading. Samuti on näiteks erinevate uuringute käigus hinnanud kliendid 10 palli skaalal microbladingu valu ja ebamugavustunde astmeks vaid 2,3. Võrreldes pissihädaga koosolekul 5,7 või menstruatsiooniga 7,1 peaks selle väljakannatamine olema jõukohane igale türdukule, sõltumata sellest, mis tema powergirl-mojo tase on.

 

Ok. Milles see protseduur siis täpselt seisneb ja kuidas sellega alustada?

Microblading tehnoloogia vaieldamatuks plussiks on see, et sellega saab alustada niiöelda “lennult”. Pole vaja mitte mingisuguseid ettevalmistusi, eeltööd või eelnevat hooldust. Ilmselt on see ka üks põhjustest, miks see on osutunud paljude klientide jaoks eelistatud lähenemiseks - hommikul tuleb otsus, lõunaks on olemas väga ilusad kulmud ja õhtuks on kulmuprobleem juba unustatud. Kui nüüd veel täpsemalt rääkida, siis tasub siiski ligikaudu 3-5 päeva enne protseduuri kasutada kulmupiirkonnas vähem nahka ärritavaid meigivahendeid ja mitte kasutada oma kulmudel teisi hooldusvahendeid. Loomulikult ei tasu vahetult enne microblading protseduuri kulme kitkuda, vahatada või muul viisil nende kuju muuta. Kuigi see ei tekita sisuliselt mingisuguseid takistusi või komplikatsioone seoses microblading protseduuriga, jääb tulemus lihtsalt parem, kui kulmud on algselt võimalikult loomulikus olekus.

 

Kui kaua see microblading protseduur siis kestab?

Tavaliselt kestab kogu protsess alguses lõpuni vähem kui kaks tundi. Profid panevad aga reeglina oma ajagraafikus kinni 2,5 tunni pikkuse lõigu - nii jääb piisavalt aega kulmudisaini täpseks läbivaatamiseks ja tulemuse viimistlemiseks. Kuna microblading tehnoloogia tulemus kestab kaua, siis pole mõtet ka selle tegemisega liigselt kiirustada. Seega arvesta 2,5 tunniga.

 

Mida peab tegema peale protseduuri?

Ka peale protseduuri ei ole vaja teha mitte midagi keerulist. Kulmukarvu ja nahka tasub hoida lihtsalt kuivana ja puhtana. Kõik microblading protseduuri läbivad kliendid saavad endale ka hooldus-komplekti ja täpsed juhised. Põhimõtteliselt aga puuduvad mistahes piirangud.

 

Kas ma pean microblading protseduuri jaoks töölt tervisepäeva võtma?

Sa võid. Nii, nagu sa võid võtta tervisepäeva ka siis, kui soovid lihtsalt shopata, Elioni järelvaatamisteenust kastutada, või sõbrannadega veidi kvaliteetaega veeta. Väga tavapärane on aga see, et naised ei võta selle protsessi jaoks loomulikult töölt vaba päeva. Ehk siis tähendabki see sisuliselt seda, et su kulmude välimusega ei toimu midagi traagilist. Tõenäoliselt märkavad su töökaaslased lihtsalt seda, et su kulmud on märksa tumedamad kui need olid enne, aga see, - nagu sa isegi tead - pole eriline traagika, pigem vastupidi.
 

Kui kiiresti peale protsessi naha pindmised kihid täielikult taastuvad?

Tavaliselt võtab su nahk uue loodusliku värvi täielikult omaks umbes nädala kuni 10 päeva jooksul. Kindlasti võib kulmudelt kooruda selle aja jooksul pisikesi nahatükikesi, kuid see pole midagi sellist, mis takistaks igapäeva elu toiminguid. Pigment kinnistub nahka ligikaudu kuu jooksul, seega võid arvestada, et tulemuse lõplik ja täiuslik finiš saabub 3-4 nädala jooksul alates microblading protseduuril käimisest. Väga paljud naised on aga öelnud, et selle aja jooksul muutub tulemus veelgi oluliselt ilusamaks.

 

Ok, aga mida siis ikkagi see microblading protseduur endast TÄPSELT kujutab?

Kui zoomime lähemale microblading protsessi sisse, siis saab selle jagada põhimõtteliselt kolme ossa: disain, teostus ja viimistlus. Sisuliselt algabki kõik sellest, et disainitakse kulmukuju. Tavaliselt vaadatakse selle protsessi käigus läbi mitmeid erinevaid kulmudisaini variante, võetakse arvesse kliendi näojoonte omapära, naha ja kulmukarvade iseärasusi ja kliendi soove. Disaini faasi käigus otsustatakse ka ära, milline saab olema microblading tehnoloogiaga loodud kulmude värv. Seejärel algab teostuse faas, mille käigus kantakse nahale esmalt looduslik tuimestav kreem, et vältida mistahes ebamugavustunnet. Kui kulmupiirkond on tuimestatud, siis kantakse spetsiaalse microblading masinaga naha pindmistesse kihtidesse looduslik värv. Just see osa koguprotsessist võib hea ettekujutuse ja loova vaimuga inimestele meenutada püsitätoveeringute tegemist. Samas, nagu juba teame, on need kaks erinevat asja. Just selles faasis tuleb esile ka microblading peamine sisu: micro + blade. Ehk siis kasutabki professionaal kliendi naha pindmistel kihtidel tera, mis koosneb tegelikult 10st kuni 20st imepeenikesest nõelast, mis on lihtsalt paigutatud nii, et need moodustaksid tera kuju. See, algselt Jaapanist pärinev lähenemine, koos faktiga, et seda kasutatakse vaid naha pindmistes kihtides, võimaldab saavutada ülimalt täpseid tulemusi. Viimistlemise faas leiab enamasti aset ühe kuni kahe kuu jooksul ja siis vaatab proff lihtsalt tehtud töö üle ning teeb sellele mõningaid täiendusi. Ei maksa ära ehmuda, kui teise ja kolmanda etapi vahel muutub veidi microblading tehnoloogia tulemuse värv. See on normaalne ja professionaalne tegija on seda kõike juba alguses arvesse võtnud.


Kas on siis ikkagi midagi, mida ei tohi teha peale microblading protseduuri?

Kõige olulisem on hoida oma nahk kuiv ja puhas. See tähendab, et ei tasu kohe minna ujuma või trenni, kui sellega kaasneks intensiivne higistamine. Hea on vältida kulmupiirkonna rohke veega kokku puutumist. Samuti ei tasu minna vahetult peale protseduuri solaariumisse. Täiendavalt (kuigi see võib kõlada õige pisut lapsemeelselt), ei tohi ka microblading tehnoloogiaga loodud tulemust näppudega katsuda või sõna otses mõttes oma kulmudest väikseid nahatükikesi välja nokkida. Samuti pole soovitatav kasutada kohe peale protseduuri intensiivseid või vananemisevastaseid kreeme. Peale esimest nädalat puuduvad aga sisuliselt mistahes piirangud ja microblading kulmud on põhimõtteliselt nagu su enda omad.


Kas on kedagi, kellele microblading protseduur ei sobi?

On olemas mõningaid üksikuid nahatüüpe, mille puhul on microblading vastunäidlustatud. Näiteks ei ole soovitatav kasutada microblading tehnoloogiat, kui nahk on väga õline, lõhkiste kapillaaridega, rohke aknega, suurte kulmupiirkonnas asuvate sünnimärkidega või rohke keratoosiga. Põhimõtteliselt on need aga nahahädad, mis välistavad kahjuks ka väga paljud teised kulmuhoolduse võimalused.

 

Mis saab siis, kui microblading protseduuri tulemus mulle ei meeldi?

Nagu noored ütlevad: ei probleemi. Tulemust annab korrigeerida nii palju, kui vaja. Samuti on võimalik juba disainifaasis välja tuua lõpptulemusega nii mõõtude kui ka välimuse poolest väga sarnane kujutis. Seega, päris kindalsti ei teki sul ebameeldivat üllatusmomenti, kui peale protseduuri peeglisse vaatad. Kuna microblading tehnoloogia kasutamine on aga kindlasti kaalukas otsus, tasub see enne põhjalikult läbi mõelda, nii nagu iga oluline otsus oma elus. Samuti tasub kasutada professionaalide abi, kes teavad, mis nad teevad. Kui tahad oma kulmudega eksperimenteeida, on kordades lihtsam leida ebaprofessionaalne ja isehakanud vanakooli kulmutätoveeringu tegija kui microblading teenuste pakkuja, kes suudaks su kulmud ära rikkuda. Sellele vaatamata, tasub väga täpselt järele uurida, kus on microblading proff, kelle käe alla oma kullakallid kulmud usaldad, oma oskused omandanud ning milliseid tunnistusi ta ette näidata suudab.
 

Mis põhjusel siis tavaliselt tullakse microblading protseduurile?

Siinkohal võiks kirjutada nii pikalt, et Mart Laari jaoks internet täis saaks, sellest, kuidas microblading on ideaalne võimalus muuta täiuslikumaks kahjustatud, ülekitkutud või loomulikult hõredad kulmud. Võiks pikalt ja laialt selgitada, kui väga mugavaks, lihtsaks ja kiireks muudab see kulmuhoolduse jne jne. Aga me ei tee seda, sest see on niigi selge. Peamine põhjus - ja seda tunnistavad väga paljud naised ise - on see, et microblading tehnoloogia lihtsalt muudab kulmud väga seksikaks. Nii lihtne see ongi. Lisaks on paljud mehed, kes muidu kulmuhoolduse osas igakülgset skeptilisust välja näitavad, tunnistanud, et nende naise või elukaaslase käik microblading protseduuril on kingitus ka neile. Ja see on kingitus, mis muutub aja jooksul ainult paremaks, või nagu meie USA sõbrannad ütlevad: a gift that keeps on giving.

 

Kas ProBrows salongid hakkavad pakkuma microblading teenust?

Jah. Midagi ei ole teha. Kui selle ettevõtte lõime, võtsime vastu põhimõttelise otsuse, et esindame alati kõige progressiivsemaid ja uuemaid kulmutehnikaid. Midagi ei ole teha - selleks, et olla alati eesrindlik ja trendikas, me lihtsalt peame seda tegema. Juba mõne nädala pärast saab ka meil microblading protseduuride aegu broneerima hakata.

 

Kas ProBrows Eesti salongid lõpetavad nüüd kulmupikenduste paigaldamise ja tegelevad ainult microblading tehnoloogiaga?

Ei. Nagu öeldud, on meie missiooniks olla alati kulmutrendide eestvedajaks ja seetõttu ei kao otse loomulikult meie teenuste (ja koolituste) valikust kulmupikendustega seonduv. Aja jooksul on see valdkond muutunud ainult populaarsemaks ja oleme väga õnnelikud, et saame selle läbi ka tulevikus kergitada paljude tüdrukute ja naiste “kulmumängu” hoopis uuele tasemele.
 


LOE LISAKS